Burc yorumlari

 • Başak Burcuna Özel

  Tanımlayan söz: Kendimi hizmet ederek arıyorum

  Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Yardımcı, hizmet bilir, alçakgönüllü, mükemmeliyetçi, ince, zeki bir araştırmacı

  Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Aşırı endişeli ve eleştirici, duygusuz ve gizleyici, detaylarda kaybolan, köle ruhlu, kararsız

  Yönetici gezegeni: Merkür
  Elementi: Toprak
  Niteliği: Değişen

  Mitolojisi: Bu burç bakire olarak temsil edilir. Saflığın, el değmemişliğin ve temizliğin simgesidir. Mısır’da Isis’in hikâyesinde, Yunanlılarda Zeus’un kızı Astrae’de aynı tema vurgulanır. Başak hasat dönemiyle yakından ilişkilidir. Bakire Meryem yine benzer bir simgedir. Bu isim Sanskritçede okyanus anlamına da gelen Maya, Latincede ise deniz anlamında mare olarak geçer. Isa sözü ise Yunanca icythys yani Balık olarak tanımlanmıştır.

  Vücutta karşı geldiği bölge: Bağırsaklar
  Rengi: Mavi, yeşil tonları
  Metali: Cıva ve nikel
  Taşı: Sardoniks

  ilişkilerinde eğilimleri:
  Başak’lar saflığa önem verirler ve ilişkilerini net bir biçimde görmek isterler. Ancak böylece kendilerini güvende hissedeceklerdir. Başak’lar aynı zamanda sağlıkla, zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal anlamda da sağlıklı olmayı arzu ederler. İlişkilerinde en ufak ayrıntılara takılabilirler. Düzenlilik de onların en önemli özelliklerinden birisidir. Bu düzen ve organizasyonu ilişkilerinde de ararlar.

  Avantajları:
  Başaklar çok süslü şeylerden hoşlanmazlar ve ilişkilerinde ağırbaşlı ve ciddidirler. Bu özellikleri çok önemli gözükmese de, aslında ilişkilerinin düzenli ve net olmasına yardımcı olur. Becerikli ve çalışkan olmaları da onlara ilişkilerde bazı kolaylıklar sağlar. Yardım anında sizin yanınızda olacaklardır. Başak’lar sorumluluklardan kaçmazlar, tam tersine kendilerine yeni görevler de yaratabilirler.

  Zayıflıkları:
  Detaylara fazla takılmaları onların en zayıf noktalarından birisidir. Bir ilişkide bu yıpratıcı boyutlara dönüşebilir. Fazla eleştiren bir yapıda olmaları bezdirici olabilir. Ayrıca Başak’lar çok rahat değil ve geniş yürekli değillerdir. Kendilerini suçlu hissederek sınırlandırabilirler. Bu eğilimleri yüzünden cinsel anlamda bazen soğuk algılanabilirler. Fazla ekonomik ve hesaplı olmaları da onların hayatın zevkli yönlerini görmelerine engel olabilir.

  Elementi: Toprak Başak_Burcu
  Unsuru: Değişken
  Niteliği: Kadın
  Yöneticisi: Merkür
  Doğal evi: 6. ev
  Şifre: Düzenlilik, hizmet
  Uluslararası ismi: VIRGO
  Hayvan Sembolü : Boz ayı
  Bitki Sembolü : Menekşe

  Başak Burcunun UĞURLARI:

  Uğurlu taşları: Garnet, Amber, Ametist, Kuvars, Safir, Yeşim
  Uğurlu sayısı: 5
  Uğurlu rengi: Toprak renkleri, gri, viyolet
  Uğurlu günü: Çarşamba
  Uğurlu metali: Cıva
  Uğurlu hayvanları: Maymun, yılan ve sincap
  Uğurlu kuşları: Kırlangıç, papağan ve saksağandır.
  Uğurlu çiçekleri: Kır çiçekleri

  Başak Burcunun Pozitif Özellikleri : Analizcilik, titizlik, alçakgönüllülük, temiz giyinmek.

  Başak Burcunun Negatif Özellikleri : Lüzumsuz meşguliyet, acelecilik,aşırı tenkitçilik, aşırı titizlik, kolay beğenmemek. Geleneklere anormal bağlılık, aşırı meraklılık.

  Başak Burcunun Anahtar Kelimeleri : Temiz, düzenli, titiz, telaşçı, endişeli, huysuz, tutucu, çalışkan, verimli, utangaç, pratik, gerçekçi, mantıklı, güvenilir, analizci, işkolik, mütevazı, dikkatli, maddi fakat sahip olmacı değil, mükemmeliyetçi, başkalarına hizmet eden, servis veren, eleştiren.

  Başak burcu insanı metodik, detaycı ve analizcidir. Çok gelişmiş bir görev duygusu vardır. Başkalarının kendine ihtiyacı olduğunu ve yaptıklarını takdir ettiklerini görmek ister. Hizmet, insanlara servis, onlar için bir şeyler yapmak çok önemlidir. Bir işyerinde patron olmaktan daha çok verimli bir iş yapmayı önemser. İşveren için mükemmel bir elemandır. Az öde, çok çalıştır.

  İnsanlar ve koşullarda aksaklıklar bulmasıyla problem başlar. Detaya dikkat gerektiren tüm işlerde ondan başarılısı yoktur. Çekingen ve tutuk görünmesi sevgiye, aşka karşı isteksiz olduğu duygusunu verebilir. İlişki kurma sanatını öğrenmesi gerekir. En sevdiği insanı en fazla eleştirir. Ancak eleştiri kabul etmez, çünkü zaten kendisini de eleştirmektedir. Sevdiği insanla aklı kadar duygularını da paylaşmayı, kendinin ve o insanın duygularını önemsemeyi, tartışma anında savunmaya geçmemeyi öğrendiğinde iyi bir ilişki için adım atmış sayılır.

  Başak burcunda doğan kişiler çalışkan ve pratik olup yaşamlarındaki en önemli şey iştir. Kendi yöntemleri ile kendi yaptıkları işlerde yarım yamalak veya gelişigüzel bir şey olduğunu hiç kabul etmezler. Kendilerini hiçbir kişiye kullandırtmazlar, bir yere kadar yardımcı olsalar bile sınırı geçenlere hayır demesini bilirler. Sürekli eylem halindedirler,gevşemek onlara göre değildir. Başak burcunu tanımlayan cümle İNCELERİM ’dir. Yaşam boyu her şeyin en iyisini istediklerinde herkesi her şeyi eleştirirler ve kolay kolay hoşnut olmazlar. Sevdikleri ve bağlandıkları zamanlar koruyucu olurlar böylelikle ilişkileri derinleşir. Fazla çalışma ,kuruntu ve endişe başta sindirim sistemi olmak üzere sağlıklarını etkileyebilir, cilt problemleri de olabilir. Çevrelerinde her şeyin temiz,düzenli olmasını isterler. Okumaya düşkündürler. Yaşama pratik yönden bakarak mistik konularla pek ilgilenmezler. İleri görüşlü insanları sever yakınanlardan hoşlanmazlar oysa kendileri çok yakınırlar.

  Başaklar iyi bir sekreter, bilimsel araştırmacı, muhasebeci olurlar. El işlerinde beceriklidirler . Dikkat isteyen işler için idealdirler.

  Başak çocukları defterlerinde okul düzenine alışmalarında soruları ve dersi dikkatli dinlemeleri ile dikkati çeker. Özellikle öğretmenleri tarafından çok sevilirler. Yaratıcı ve sanatsal olurlar. Erkek çocuklar terziliğe merak salacaktır.

  BAŞAK BURCU ERKEĞİ

  Başak erkekleri gerçekçidir.

  İnsanlardan randevuya vaktinde gelmek, savruk olmamak, bir karar verdikten sonra bunu uygulamak gibi nitelikler ararlar.

  Israrcı değildirler ama karar verilmişse yerine getirilmesini beklerler.

  Sevgiyi dile getirmekten kaçınırlar.

  Başak burcunda doğan erkekler, varlıklı da olsa, daima çalışsa da daha çok paraya önem verirler.

  Bu yüzden zengin bir eş peşinde koşarlar.

  Bu erkekler havai insanlardan nefret ederler.

  Hep sevgiden bahseden kadınlardan çekinirler.

  Dostluk onlar için ön plandadır.

  Evlilikte duygular yerine mantığı seçerler.

  Evlendikten sonra eşlerine bağlanırlar, onları hayatta en güvendikleri kişi olarak görürler.

  Eşlerine neşeli bir dost gibi davranırlar romantik sözler söylemezler.

  Ama eşlerini düşünen, saygılı kimselerdir.

  Zaman zaman tenkitleri varsa da bunlar iyi niyetten kaynaklanır.

  Bir kere evlendiler mi ayrılmayı istemezler ve daima dürüst bir kadın ararlar.

  Başak erkeği ailesine fazlasıyla düşkündür.

  Onlar için bilgi, zarafet ve kibarlık önemlidir.

  Argo ve küfürlü konuşmazlar.

  Ailesinin ve dostlarının tenkit edilmesinden hoşlanmazlar

  Bu burcun erkeği en olmadık şeyleri insanın yüzüne rahatça söyler.

  Giyime oldukça önem verirler. Süsü sevmezler.

  Şık ve sade ve pahalı şeyleri tercih ederler.

  Yabancı dil bilgisi ve edebiyata düşkünlük onları çeken hususlardır.

  Tutumludurlar, ev temizliğine ve düzenine çok dikkat ederler.

  Özel günlerde hatırlanmak ve hediye almak hoşlarına gider.

  Başak erkeğinde bazen hastalık korkusu görülebilir.

  Kendilerine şefkatle yaklaşan insanlara ilgi duyarlar.

  Başak Burcuna Özel Benzer Yazılar

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Başak Burcuna Özel Etiketler

  |